نکات زیبایی برای مراقبت و درمان پوست خشک

admin نظر 0 ۹ مهر ۱۳۹۸

پوست خشک می تواند به خصوص در زمستان مشکل ساز باشد! با این حال، این می تواند یکی از دلایلی باشد که عواملی مانند ارث، دارو بیش از حد و قرار گرفتن بیش از حد در معرض آلودگی ایجاد می کند. در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک چند نکته مهم و خشک برای مراقبت از پوست وجود دارد که به شما کمک می کند که از پوست خشک رها شوید تا به شما پوست نرم و درخشان دهد.

۱٫ قانون منظم حمام کردن :

اطمینان حاصل کنید زمان روزانه دوش گرفتن کوتاه باشد.دوش گرفتن با آب گرم و داغ بیش از حد روی پوست می تواند روغن های طبیعی پوست را خشک کند . پیشنهاد می شود صابون و ژل شست و شو معتدل استفاده کنید تا به کاهش خطر خشکی رطوبت کمک کند.

۲٫ مراقبت های پس از دوش گرفتن:

بعد از دوش، خود را با حوله خشک نکنید. این به شما کمک می کند که پوست را نرم و انعطاف پذیر نگه دارید تا خطر خارش پوست را کاهش دهید. به محض اینکه از حمام بیرون رفتید، از مرطوب کننده استفاده کنید تا به پوست رطوبت دهد، با این حال به پوست کمک می کند تا آب را در آن حفظ کنید. بنابراین بعد از حمام بهترین زمان برای لوسیون است!

۳٫ بهترین نسخه مرطوب کننده:

مطمئن شوید که لوسیون مرطوب کننده که شما استفاده می کنید دارای ترکیباتی برای پوست خشک مانند دایمتیکون است، یک سیلیکون است که رطوبت را نگه می دارد. اسیدهیالورونیک ، روغن معدنی و همچنین مواد تشکیل دهنده دوست دار پوست هستند.

۴٫ ضد پیری

محصولات ضد پیری دلیل سفت و سختی برای پوست خشک نیستند. با این حال، اگر از هر کدام از آن ها استفاده می کنید، مطمئن شوید که آن ها فاقد رتینوید یا AHAsاستفاده می کنند، چون این ترکیبات برای پوست خشک بسیار آزاردهنده هستند.

۵٫ مصرف قرص های ماهی :

برای تغذیه کامل پوست، مصرف غذاهای ضروری سالم و مکمل های غذایی مهم است. برخی از روغن ها نیز زمانی که به طور داخلی استفاده می شوند بهتر عمل می کنند. مطالعات نشان می دهند که روغن ماهی می تواند به تسکین پوست خشک کمک کند که عمدتا به خاطر اسیدهای چرب امگا ۳ آن است.

۶٫ دست ها و پاهای خود را بپوشانید:

در فصل زمستان از دستکش و جوراب برای حفاظت از دست ها و پاهای خود استفاده کنید. دقت کنید که دست ها و پاهای خود را بپوشانید و مرطوب کننده ای که به طور ویژه برای پوست خشک طراحی شده اند مرطوب کنید.

۷٫ لبهای خود را فراموش نکنید:

لب ها به خصوص مستعد ترک هستند، بنابراین از نرم کننده لب برای تغذیه لبهای خود استفاده کنید. حتی داروی خانگی شکر و لیمو هم خوب است. از مرهم لب خوب استفاده کنید و هر چند ساعت یک بار استفاده کنید! دقت کنید که از لبهای خود در برابر غبار، آلودگی و بادهای شدید زمستانی محافظت کنید. آن ها رایج ترین دلایلی هستند که لبها را خشک می کنند.

0 نظر

پاسخی بگذارید